Даруємо 1000гр на бонусний рахунок при реєстрації!)
Головна
Тепер посилання на всі наші сервіси в одному місці!
+38 (063) 643 08 80
Працюємо Пн-Пт з 10:00 до 18:00
RU
Увійти

Як правильно обрати сухий корм для собаки?

Купуючи домашнього улюбленця, кожен з нас запитує: а як же його потрібно правильно годувати, щоб він ріс великим, міцним і здоровим.

Ми підготували матеріал про те, який сухий корм для собак різного віку, розміру та породи краще купувати, щоб не нашкодити тварині. Відповіді на ці та інші питання шукайте нижче.

Який сухий корм для собак краще

Багато хто думає, що корм - це універсальна їжа для всіх тварин одного виду (кішки, собаки, хом'яки і так далі). Саме це, на думку експертів, є основною помилкою, яку припускаються власники при виборі харчування для друзів своїх молодших.

Oven-Baked Tradition напіввологий корм для собак зі свіжого м’яса курятини 9,07кг.
5708.00 грн.
Безкоштовна доставка від 499 грн. по Києву або на відділення Нової пошти
Bravery Chicken Mini Adult сухий корм для собак малих порід з куркою 7 кг
2224.00 грн.
Безкоштовна доставка від 499 грн. по Києву або на відділення Нової пошти
Brit Premium Dog Junior M 3 kg
634.00 грн.
Безкоштовна доставка від 499 грн. по Києву або на відділення Нової пошти
Brit  Care GF Junior Large Breed Salmon and Potato 12 kg (для цуценят великих порід)
3347.00 грн.
Безкоштовна доставка від 499 грн. по Києву або на відділення Нової пошти
MERA essential Junior 2 сухий корм для цуценят великих порід з 6 місяців 12,5 кг
2212.00 грн.
Безкоштовна доставка від 499 грн. по Києву або на відділення Нової пошти

Існує кілька найголовніших критеріїв, на які обов'язково потрібно звертати увагу під час вибору корму. Йдеться про склад продукту, його поживність, первісне (заводське) призначення, а також про вік собаки.

На щастя, сьогодні ми живемо в епоху високих технологій. Саме це дозволяє знайти в інтернеті інформацію буквально про будь-який товар чи послугу. Також існує маса форумів і спеціалізованих ресурсів, на яких ви можете без проблем знайти відгуки про більшість кормів, представлених на ринку. Подивіться, що пишуть досвідчені собаківники про ті чи інші торгові марки, а потім приступіть до детального вивчення складу продукту. Насамперед, варто звернути увагу на те, що йде у складі під першим номером.

Відповідно до загальноприйнятих правил, саме цього продукту найбільше у кормі. Звичайно, найкраще, коли першим зазначено м'ясо. Важливо звернути увагу, щоб виробник чітко вказав його походження (свинина, яловичина, курятина, м'ясо ягняти та інше). Якщо на першому місці у списку інгредієнтів вказується зерно або м'ясо-кісткове борошно, значить товар не вищої, а середньої (або навіть низької) якості та вартість його, відповідно, має бути відносно невисокою. Наступним пунктом вивчення складу є виявлення у сухому кормі для собак шкідливих речовин.

Найяскравішими та найнебезпечнішими з них, як для собак, так і для людей, є канцерогени, барвники та підсилювачі смаку. Як правило, на упаковці вони позначаються як написи «E+цифри». Вчені встигли виділити багато таких добавок.

Варто зазначити, що близько п'ятдесяти відсотків із них заборонено використовувати у більшості цивілізованих країн світу.

lfriend.com.ua

Існує ціла низка продуктів та харчових добавок, які суворо заборонено використовувати при виготовленні корму для собак:

  • кукурудзяне борошно (через незбалансованість амінокислот цей продукт вкрай погано перетравлюється тваринами);
  • сахароза (це продукт може викликати у тварин пронос, у складніших випадках може призвести до утворення собачого цукрового діабету);
  • соя (цей продукт використовують для збільшення поживності корму. Соя погано перетравлюється тваринами і може викликати здуття кишечника);
  • E321 бутильований гідрокситолуол (може спровокувати серйозні хвороби нирково-печінкового комплексу);
  • E339 монофосфат натрію (може спричинити пронос);
  • E508 хлорид калію (може викликати порушення травної системи, у тому числі пронос);
  • E621 глутамат натрію (викликає загальну слабкість організму у тварин).
  • Обов'язково зверніть увагу на поживність сухого корму для собак. У кормів із меншою вартістю цей показник завжди набагато нижчий, ніж у дорожчих аналогів. Якщо подумати логічно, можна зрозуміти, що собака з'їдає більше від 20% до 40% дешевого корму (у грамах), ніж дорогого.

Тому слід висновок: краще купувати якісніші корми. Саме вони мають більш здоровий і екологічно чистий склад, а також меншу витрату. Однак іноді це правило слід ставити під сумнів, оскільки саме на ньому можуть спекулювати недобросовісні виробники.

Запам'ятайте, щоб знайти найкраще харчування для свого домашнього улюбленця, потрібно провести моніторинг ринку і тільки потім вибрати найкращий варіант.

Який сухий корм для собак краще придбати виходячи із віку тварини

Відомо, що абсолютно всі корми (сухі та вологі) діляться на кілька категорій залежно від того, скільки собаці місяців чи років.

  1. Для цуценят практично всі виробники випускають спеціальні лінійки з позначкою «Puppy». Вона ідеально підходить для тварин віком до півроку.
  2. Лінійка "Junior" або "Maxi Junior". Товари, представлені у цій категорії, ідеально підходять для тварин від 6 місяців до 1 року або 15 місяців.
  3. Лінійка "Standart". Це найпоширеніший вид корму для собак. Саме його вживає тварина протягом 80-90% свого життя.
  4. Заключна лінійка кормів для собак за віком – це Senior. Виробники позиціонують цей продукт як ідеальне харчування для літніх тварин.
  5. Також існують окремі лінійки спеціалізованого харчування "Sport", "Agility" та "Active". Такі продукти призначені для собак, які беруть участь у різних конкурсах та змаганнях, а також для тих тварин, які займаються спортом більше, ніж звичайно.
  6. Для собак, які страждають на ожиріння, є ряд кормів з позначкою «Diet». 

Їх також рекомендують вживати іноді здоровим тваринам з метою профілактики виникнення цієї недуги.

Імениті собаківники підкреслюють: якщо ви помітили, що після того, як ваша собака почала їсти новий сухий корм у неї з'явилися деякі відхилення (пронос, шерсть втратила свій колір і блиск, собака стала менш активною і так далі) варто відразу ж припинити його вживання. Варто пам'ятати, що така негативна реакція не завжди свідчить про те, що ви обрали поганий чи неякісний корм. Такий згубний вплив можна списати на індивідуальну непереносимість. Таке явище зустрічається досить часто у свійських тварин.

Потрібна допомога? Написати в Telegram Давайте поспілкуємося